Aktualności 29 października 2020
Starasz się o zwolnienie ze składek ? złóż dokumenty rozliczeniowe

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że aby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień, w ramach Tarczy 5.0, należy, najpóźniej do końca października, przekazać do ZUS deklaracje rozliczeniowe.

Aktualności 28 października 2020
Nowa strona internetowa

Miło nam poinformować, iż uruchomiona została nowa strona internetowa Powiatu Wałbrzyskiego. Witryna dostępna pod adresem www.powiatwalbrzyski.pl jest funkcjonalna i w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aktualności 28 października 2020
Wsparcie dla przedsiębiorców - Tarcza antykryzysowa

Realizacja wsparcia dla przedsiębiorców z Powiatu Wałbrzyskiego i Miasta Wałbrzycha w związku z wystąpieniem epidemii COVID-19 odbywa się nieprzerwanie od 02 kwietnia br.

Aktualności 14 października 2020
14 października Dzień Edukacji Narodowej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Siodle, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z przyznaniem nagród Starosty Wałbrzyskiego dla nauczycieli i dyrektorów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski.

Aktualności 14 października 2020
Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu jest naszym priorytetem !

Dalsza poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest naszym priorytetem - tymi słowami Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się dzisiaj do Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

Aktualności 6 października 2020
Z myślą o czystym powietrzu

W dniu 6 października, z inicjatywy Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie z włodarzami gmin naszego Powiatu, z zarządcami nieruchomości oraz z Radnymi Powiatu Wałbrzyskiego.

Aktualności 30 września 2020
W Szczawnie-Zdroju zakwitły wiśnie !

Od przedstawienia japońskich świąt, filozofii życia i japońskiej kultury rozpoczęło się święto kultury japońskiej w Powiecie Wałbrzyskim pod nazwą "Kwitną Wiśnie", które potrwa aż do grudnia 2020 roku.

Aktualności 29 wrzesień 2020
Kolejny etap modernizacji drogi Unisław Śląski - Głuszyca

Powiat Wałbrzyski przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Unisław Śląski – Głuszyca w zakresie wykonania muru oporowego na potoku Rybna, we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Fundusz Dróg Samorządowych 28 września 2020
Przebudowa drogi powiatowej nr 3367D w Witkowie

Powiat Wałbrzyski otrzymał dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego - Fundusz Dróg Samorządowych na realizację zadania Przebudowa drogi powiatowej nr 3367D w Witkowie.