Aktualności 04 marca 2021
Powiatowy program - Czyste powietrze - STOP SMOG

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski powołał zespół do spraw opracowania "Powiatowego programu wsparcia gmin powiatu wałbrzyskiego w aplikowaniu o środki z rządowego programu - Czyste powietrze STOP SMOG".

Aktualności 03 marca 2021
Rodzinna piecza zastępcza

Powiat Wałbrzyski prowadzi kampanię informacyjną " Jednym Głosem", której celem jest spójna promocja pomocy społecznej i oferty edukacyjnej w powiecie.

Aktualności 02 marca 2021
Zbycie/ nabycie pojazdu

Od 01.01.2021 r. na dokonanie zgłoszenia nabycia/zbycia pojazdu lub rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej mają Państwo 30 dni.

Aktualności 25 lutego 2021
Radni przyjęli Strategię Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2021-2030

Na XXI Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego radni przyjęli między innymi Strategię Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2021-2030.

Aktualności 16 lutego 2021
Tanecznym krokiem po mistrzowski tytuł!

To już stało się tradycją, że Powiat Wałbrzyski nagradza sportowe sukcesy naszych mieszkańców. Szczególnie tych młodszych.

Aktualności 11 lutego 2021
Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

Po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, na posiedzeniu stacjonarnym w Starostwie Powiatowym obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Aktualności 09 lutego 2021
Nowy BIP - funkcjonalny, nowoczesny i przejrzysty

W przejrzystej konstrukcji nowego BIP wyeksponowane zostały najważniejsze informacje związane ze starostwem, organami władzy i uchwalanymi przez nie aktami prawa.

Aktualności 08 lutego 2021
IMGW ostrzega przed silnym mrozem

IMGW prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C do -8°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h.

Aktualności 05 lutego 2021
Droga Unisław Śląski - Głuszyca po remoncie

Zakończył się I etap prac na dawnej drodze wojewódzkiej 380W Unisław Śląski – Rybnica Leśna. Przez 20 lat jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, a obecnie można będzie bezpiecznie z niej korzystać.