Aktualności 28 października 2020
Nowa strona internetowa

Miło nam poinformować, iż uruchomiona została nowa strona internetowa Powiatu Wałbrzyskiego. Witryna dostępna pod adresem www.powiatwalbrzyski.pl jest funkcjonalna i w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aktualności 14 października 2020
14 października Dzień Edukacji Narodowej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Siodle, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, połączone z przyznaniem nagród Starosty Wałbrzyskiego dla nauczycieli i dyrektorów placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski.

Aktualności 14 października 2020
Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu jest naszym priorytetem !

Dalsza poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest naszym priorytetem - tymi słowami Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się dzisiaj do Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej.

Aktualności 6 października 2020
Z myślą o czystym powietrzu

W dniu 6 października, z inicjatywy Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie z włodarzami gmin naszego Powiatu, z zarządcami nieruchomości oraz z Radnymi Powiatu Wałbrzyskiego.

Aktualności 30 września 2020
W Szczawnie-Zdroju zakwitły wiśnie !

Od przedstawienia japońskich świąt, filozofii życia i japońskiej kultury rozpoczęło się święto kultury japońskiej w Powiecie Wałbrzyskim pod nazwą "Kwitną Wiśnie", które potrwa aż do grudnia 2020 roku.

Aktualności 29 wrzesień 2020
Kolejny etap modernizacji drogi Unisław Śląski - Głuszyca

Powiat Wałbrzyski przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Unisław Śląski – Głuszyca w zakresie wykonania muru oporowego na potoku Rybna, we współpracy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Maseczki dla szkół

Ministerstwo Zdrowia, poprzez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przekazało dla szkół z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego maseczki ochronne w ilości 41 tysięcy sztuk, które uzupełnią posiadane zapasy w szkołach, poprawiając bezpieczeństwo w czasie nauki w trybie stacjonarnym

Otwarcie nowego I Komisariatu Policji w Wałbrzychu

W dniu 4 września 2020 r., na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji - komisarza Krzysztofa Lewandowskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski uczestniczył w uroczystości oficjalnego otwarcia nowego, Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu z siedzbą w Szczawnie-Zdroju. Władze Powiatu Wałbrzyskiego reprezentował również Bogusław Uchmanowicz - Członek Zarządu.

Otwarcie Delfinka w Szczawnie-Zdroju

W dniu 4 września oficjalnie otwarta została kryta pływalnia w Szczawnie-Zdroju, która od dawna była marzeniem wielu mieszkańców uzdrowiska, a zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeżdżą na baseny do Wałbrzycha, czy Świebodzic.