Otwarcie nowego I Komisariatu Policji w Wałbrzychu
Opublikowano 04 września 2020

04 września 2020

W dniu 4 września 2020 r., na zaproszenie Komendanta Miejskiego Policji - komisarza Krzysztofa Lewandowskiego, Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski uczestniczył w uroczystości oficjalnego otwarcia nowego, Komisariatu Pierwszego Policji w Wałbrzychu z siedzbą w Szczawnie-Zdroju. Władze Powiatu Wałbrzyskiego reprezentował również Bogusław Uchmanowicz - Członek Zarządu.

W trakcie uroczystości, którą zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Dolnośląski - Jarosław Obremski, I zastępca Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu - insp. Dariusz Wesołowski, wręczono Komentantowi Mieskiemu Policji w Wałbrzychu symboliczny klucz do nowego obiektu.

Podniosły charakter uroczystości podkreśliło wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy akompaniamencie hymnu państwowego.

W przemówieniu do zebranych Starosta Wałbrzyski podkreślił wyjątkowe znaczenie nowego obiektu dla lokalnej społeczności, przekazał policjantom życzenia stanowczości i odwagi, podzękował również wszystkim podmiotom, które wsparły finansowo budowę nowego komisariatu.

Na ręce pracujących w jednostce policjantów Starosta przekazał sprzęt komputerowy w postaci laptopa. Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po nowej placówce.

Nowa siedziba jest połączeniem dwóch komisariatów – komisariatu nr 1 przy ul. Wrocławskiej oraz komisariatu nr 5 przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Połączona jednostka obejmie swoim zasięgiem zarówno wałbrzyskie dzielnice Podzamcze, Piaskowa Góra, Poniatów, Lubiechów, Książ i Biały Kamień jak i gminę Szczawno-Zdrój oraz miejscowości wchodzące w skład gminy Stare Bogaczowice oraz Nowy i Stary Julianów.