Aktualności 02 września 2020
Wystawa malarstwa
Wystawa malarstwa "Artyści - Dzieciom" w Starostwie

W dniu 2 września otwarta została w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu wystawa malarstwa pt. "Artyści - Dzieciom ; Piękno Ziemi Wałbrzyskiej" artystów zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków Oddział Dolnośląski.

Aktualności 01 września 2020
Termometry dla szkół i przedszkoli

Ministerstwo Zdrowia, poprzez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przekazało do placówek oświatowych z terenu powiatu wałbrzyskiego termometry bezdotykowe.

Aktualności 01 września 2020
81. rocznica wybuchu II wojny światowej uczczona w Walimiu

Uczestnicy kameralnej ceremonii oddali w krótkiej modlitwie cześć ofiarom wojny – żołnierzom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej walce za Ojczyznę i cywilom - cierpiącym i ginącym w walce o przetrwanie w czasie hitlerowskiego najazdu.

Aktualności 20 sierpnia 2020
Ponad 41 milionów zł na kontach przedsiębiorców z powiatu

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzchu przelał już ponad 41 mln zł firmom w Wałbrzychu i w powiecie wałbrzyskim, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji.

Aktualności 17 sierpnia 2020
Wielkie patriotyczne święto w Dziećmorowicach

W niedzielę 16 sierpnia, w kościele św. Jana Apostoła Ewangelisty w Dziećmorowicach, na zaproszenie księdza proboszcza Jarosława Zabłockiego, odbyły się w naszym powiecie uroczyste obchody jubileuszu 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, znanej także jako Cud Nad Wisłą.

Aktualności 28 maja 2020
30 lat samorządności w Polsce

Głosowanie to zapoczątkowało kluczową reformę funkcjonowania państwa, która doprowadziła do decentralizacji władzy publicznej.