Zakończenie budowy kolejnego ciągu pieszego w Gminie Stare Bogaczowice
Opublikowano 25 września 2023

25 września 2023

Od lat realizujemy powiatowy program budowy chodników. Powiat przekazuje środki a gminy budują chodniki. W Miejscowości Nowe Bogaczowice w gminie Stare Bogaczowice właśnie zakończyła się budowa kolejnego ciągu pieszego przy wsparciu finansowym z Powiatu w kwocie 50 tyś. zł. Zaprosiłem Parlamentarzystów Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP i Marcin Gwóźdź oraz Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego aby nakreślić zasady naszej współpracy i zawnioskować o lobbowanie w parlamencie na rzecz zmian w przepisach, aby w terenach górskich obowiązek utrzymania 2 metrowej szerokości chodnika nie był wymagany. Wspólnie z radnym Bogusławem Uchmanowiczem zabiegamy o uruchomienie rządowego programu budowy chodników na obszarach wiejskich. Dziękuję wójtowi Mirosławowi Lechowi za współpracę.