X Festiwal Nordic Walking i II Rajd Rowerowy dla Wałbrzyskiego Hospicjum
Opublikowano 16 września 2021

16 września 2021

Prognozy pogody straszyły burzami a Sokołowsko przywitało uczestników X Festiwalu Nordic Walking i II Rajdu Rowerowego dla Hospicjum piękną pogodą.
Na starcie marszu zameldowało się aż 259 uczestników, którzy pokonali wybraną trasę na 5 i 10 kilometrów. Pierwsi na mecie zameldowali się Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. UNICEF z Walimia. Jak co roku na uczestników czekały nagrody ufundowane przez Powiat Wałbrzyski, KSS Bartnica, Toyota Manufacturing Poland, Faurencia, Cersanit, Lasy Państwowe i Gminę Mieroszów, a nagrody wręczali Starosta Krzysztof Kwiatkowski, Wicestarosta Iwona Frankowska, Burmistrz Andrzej Lipiński i Wiceburmistrz Mariusz Pawlak. Po wyczerpującym marszu można było uzupełnić kalorie posilając się fantastyczną strażacką grochówką przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną.
W Sokołowsku zakończył się również rajd rowerowy dla wałbrzyskiego Hospicjum, w tym roku organizowany w ramach akcji „Życie kołem się toczy - Hospicjum to też życie" . Zawodnicy pokonali 62 kilometry i dotarli na metę zmęczeni ale szczęśliwi.