Wykorzystanie OZE w obiektach Powiatu Wałbrzyskiego
Opublikowano 29 sierpnia 2017

29 sierpnia 2017

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z gminami : Stare Bogaczowice, Walim i Czarny Bór. Wnioskowana kwota projektu wyniosła 3 168 462,58zł i pozwoliła na montaż 21 instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej na terenie powiatu, min. na budynku Starostwa Powiatowego , szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat, na świetlicach wiejskich w Jaczkowie, Borównie i Gostkowie, szkołach prowadzonych przez gminy, remizie OSP w Starych Bogaczowicach i na budynkach urzędów gminnych. Inwestycja przyczyniła się nie tylko do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków ale również do poprawy jakości środowiska naturalnego z uwagi na fakt zmniejszenia zużycia prądu.