V Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
Opublikowano 30 września 2024

30 września 2024

Radni przyjęli następujące uchwały:

·       w sprawie zmian w budżecie na 2024 rok,

·       w sprawie zmiany uchwały Nr XLIX/54/2023 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 14 grudnia 2023 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2024-2038,

·       w sprawie zapewnienia wspólnej obsługi finansowo-księgowej jednostek zaliczanych do sektora finansów publicznych,

·       w sprawie udzielenia pomocy finansowej Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój,

·       w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Jedlina-Zdrój,

·       w sprawie zmiany uchwały Nr IV/3/15 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 30 stycznia 2015 roku w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Wałbrzyskiego,

·       w sprawie zmiany Uchwały nr LII/12/2024 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 29 lutego 2024 r.  w sprawie określenia zadań powiatu, na które przeznaczone są środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2024 roku,

·       w sprawie zmiany Uchwały nr XLIX/62/2023 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 14 grudnia 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową w Powiecie Wałbrzyskim na lata 2024-2026,

·       w sprawie zmiany Uchwały nr XLIX/63/2023 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 14 grudnia 2023 r. w sprawie przyjęcia Programu oddziaływań psychologiczno-terapeutycznych dla osób stosujących przemoc domową w Powiecie Wałbrzyskim na lata 2024-2026.

Starosta złożył sprawozdanie z działań podjętych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego podczas wystąpienia intensywnych opadów deszczu i powodzi. Podziękował także w imieniu własnym i samorządu powiatowego wszystkim mieszkańcom oraz włodarzom Głuszycy, Jedliny-Zdroju, Walimia, Starych Bogaczowic, Czarnego Boru, Szczawna-Zdroju , Czarnego Boru I Boguszowa-Gorc za heroiczne zaangażowanie w walce z żywiołem.

Starosta przekazał podziękowania najbliższym współpracownikom ze sztabu kryzysowego oraz brygadzie remontowo-utrzymaniowej, która pod okiem Naczelnika Wydziału Infrastruktry Powiatu i Ochrony Środowiska za nieocenione wsparcie w najtrudniejszych chwilach zagrażających podtopieniami domostw mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej. Starosta złożył ponadto sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu i działalności Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami.