Święto 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
Opublikowano 19 sierpnia 2021

19 sierpnia 2021

W piątek, 6 sierpnia, Pancerniacy zgromadzili się na uroczystej zbiórce z okazji święta 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Na zaproszenie gen. bryg. Rafała Kowalika Dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie,  Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska wzięła udział uroczystościach.

Święto obchodzone jest w początkach sierpnia, dokładnie 8 sierpnia, w związku z upamiętnieniem zwycięskiej kampanii żołnierzy gen. Maczka, którzy jako pierwsi wylądowali na plażach Normandii w 1944r i właśnie 8 sierpnia weszli do walki podczas operacji „ Totalise”.

Panu Generałowi dziękujemy za zaproszenie a wszystkim żołnierzom Brygady składamy serdeczne zyczenia