Sekretarz Stanu Wojciech Murdzek z wizytą w powiecie wałbrzyskim
Opublikowano 21 czerwca 2023

21 czerwca 2023

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski przedstawił  Sekretarzowi Stanu Wojciechowi Murdzkowi  inwestycje realizowane na terenie naszego powiatu, na które dofinasowanie pozyskaliśmy z Rządowego Programu Polski Ład. W ramach jednego zadania „ Przebudowa obiektów mostowych w celu poprawy dostępności turystycznej Ziemi Wałbrzyskiej” przebudowane zostaną  trzy obiekty mostowe – oddany już do użytku most w Bartnicy i dwa w trakcie realizacji w Kolcach i w Glinnie. Od Rządu otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 2 945 000 zł. Przebudowa obiektu mostowego w Glinnie wywołała spore zamieszanie wśród lokalnej grupy aktywistów, którzy zarzucali Staroście brak odpowiedzialności i działanie na szkodę mieszkańców. Natomiast prace na obiekcie idą zgodnie z planem i prawdopodobnie w połowie wakacji obiekt będzie całkowicie przejezdny.