Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Opublikowano 13 września 2024

W piątek 13 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Leonard Górski - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.
W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz samorządowcy z wszystkich ośmiu gmin z terenu powiatu wałbrzyskiego.
Przedstawiciele służb, inspekcji i straży złożyli staroście meldunek o stanie przygotowań do reakcji na potencjalne zagrożenia związane z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu. Obecni na posiedzeniu samorządowcy zdali relację z przygotowań w gminach do podjęcia działań zapobiegających ewentualnym zagrożeniom lokalnych podtopień. Ponadto Starosta przekazał, że jest w stałym kontakcie z Wojewodą Dolnośląskim.
Według stanu na godz. 12 w dniu 13 września na terenie powiatu nie odnotowano zdarzeń negatywnie wpływających na poziom bezpieczeństwa ludzi i mienia.
Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności, zabezpieczenie się na wypadek przerw w dostawie prądu ( baterie, powerbanki, świece). Radzimy także przenieść wartościowe przedmioty na wyższe kondygnacje, śledzić komunikaty pojawiające się w mediach oraz stosować się do poleceń służb czuwających nad bezpieczeństwem.