Nowy wóz bojowy w OSP Gorce
Opublikowano 20 października 2021

20 października 2021

Na terenie Centrum Kulturalno - Kongresowym „Witold” w Boguszowie-Gorcach odbyło się uroczyste przekazanie strażakom z OSP Gorce nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego MAN .
Zakup został dofinansowany z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego w kwocie 40.000,00 zł.
W uroczystości uczestniczyli Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego Powiat Wałbrzyski wspiera wszystkie działania mające na celu jego poprawę. Ten nowoczesny samochód z pewnością podniesie zdolności operacyjne druhów i przyczyni się do jeszcze lepszej skuteczności w bieżącej pracy. Podczas uroczystego przekazania samochodu, odbyło się także oficjalne przekazanie sztandaru dla OSP Gorce. Sztandar został współfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Wałbrzyskiego w ramach tzw. „małych grantów”.
Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Wicestarosta Iwona Frankowska podziękowali strażakom, w imieniu swoim i Zarządu, za zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia i mienia, życząc jednocześnie, aby takich sytuacji było jak najmniej.
Zakup samochodu został sfinansowany ze środków: Powiatu Wałbrzyskiego, Gminy Boguszów-Gorce, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Państwową Straż Pożarną – Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Gratulujemy strażakom nowego wozu i życzymy tyle samo powrotów co wyjazdów!