Dożynki w Czarnym Borze i Dolnośląskie Święto Pieroga
Opublikowano 04 września 2023

04 września 2023

Domowa, przyjazna atmosfera jak zawsze na dożynkach w Czarnym Borze. Obok głównego gospodarza wójta Adama Góreckiego, byli przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, samorządowych min. minister Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP , poseł Marcin Gwóźdź , Wicemarszałek Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego o samorządowcy i radni szczebli powiatowych i gminnych oraz Renata Wierzbicka , osoba która od lat pracuje na rzecz innych.
Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele w Czarnym Boże. Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na boisko sportowe, na którym nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.
Misterium chleba oprawił nutą muzyczną zespół Janicki. Jak co roku odbył się konkurs na najlepsze pierogi i najpiękniejszy wieniec dożynkowy, którym po raz kolejny okazał się winiec sołectwa Czarny Bór.